| LegendaryXxX a întrebat:

Hey! Am primit de facut un proiect la geografie si e ok ca a trebuit sa ne alegem fiecare tema ..numai ca inca nu sunt hotarata ce sa aleg, soarele sau o planeta oarecare, dar nu asta e ideea. As vrea sa fac planeta(sau soarele) cam cat o minge de baschet, dar nu stiu exact cum sa o fac..Ma gandeam sa unflu un balon, sa il infasor in ziar si aracet, ca la Art Attack, dar as vrea sa o lipesc de ampora si imi e frica ca nu se prinde bine fiind prea usor..ar fi ok sa bag ceva inauntru, sau aveti voi alte idei?

1 răspuns:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Exista motorase de 3v sau 9 volti care se-nvârt incet iar pentru planeta ai aici un pdf in limba franceza dar vei intelege pozele, foloseste aracet in loc de faina, ziare cred ca ai si baloane daca n-ai iei de la Mac Donald Pe urma dai cu acuarele sau acrilic sau tempera
http://www.gommeetgribouillages.fr/Espace/maquetteplanetes.pdf SUCCES