| AlyAlisa a întrebat:

Hey! Am si eu o curiozitate. Am intrat la liceu si 29 in clasa dar pe foarte multi i-am auzit ca de la anul se transfera la noi in clasa[noi suntem filo-engleza iar ei sunt de la economic si turism] oare care e numarul maxim care se pot transfera?

Răspuns Câştigător
| SucDeGuava a răspuns:

De la a vrea si pana la a face e drum lung. Pot sa se transefere la voi in clasa daca indeplinesc 3 conditii: 1: doar daca au dat examenul de bilingv engleza (daca zici ca sunteti clasa de engleza) si l-au trecut (nota peste 6).
2. Daca media de terminare a primului an in liceul ala economic se ridica la standardele clasei tale de filo-engleza. Adica daca au terminat a 9-a cu 8, 30 si in clasa ta, ultima medie a fost de 9, 00, atunci sa-si ia la revedere.
3. Ca sa-ti raspund la intrebare, intr-o clasa la liceu pot fi 29 de copii maximum. Deci, chiar daca au 10 si nu mai sunt locuri, nu pot sa se inghesuie la voi in clasa.
Oricum, nu prea cred ca o sa se transfere de la un liceu economic intr-o clasa de engleza. In primul rand, cu singuranta n-o sa reziste (pentru ca se invata mai bine la voi) si in al doilea rand, nici nu cred ca o sa fie acceptati daca vin dintr-un liceu economic.

| AlyAlisa explică (pentru SucDeGuava):

Sunt din acelasi liceu. Avem si cateva profile tehnologice.

3 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Examenul,ala,de bilingv engleza e o formalitate.Majoritatea il trec, trebuie sa fii batut-n cap sa nu-l iei.Intr-o clasa pot fi maxim 40.Nu conteaza media,nu conteaza profilul de la care vin,poate doar pe foaie, dar nimeni nu repsecta asta. Directorul e interesat sa aiba cati mai multi elevi in scoala. Oricum, profilul asta nu necesita efort pentru a invata(fara suparare), iar bacul, e oarecum garantat, de asta toti se auda ca niste gandaci acolo.Nu vei scapa de ei.

| AlyAlisa explică:

Si suntem*