| TurkeyKebab a întrebat:

Hey! Am si eu o intrebare: Anul asta incep chimia, iar din cate am auzit este grea. Care imi poate da sfaturi, sau pareri sunt binevenite.winking Ah, apropo, FUNDAA big grinD

Răspuns Câştigător
| Silviu17 a răspuns:

Nu e grea daca esti serios/serioasa si iti asimilezi cunostintele de la clasa cum trebuie. Adevarul e ca trebuie sa inveti pentru fiecare ora, altfel pierzi cateva notiuni si nu mai intelegi nimic. Chimia este mult mai interesanta decat alte materii, o sa vezi cand faceti experimente. Bafta si numai note de 10! happy

5 răspunsuri:
| Danessy a răspuns:

Hey buna, daca o sa inveti de la inceput pe parcurs nu o sa-ti mai para grea..doar invata, bafta ))

| ladyalexan a răspuns:

Buna! Nu vreau sa te sperii dar este destul de grea...Cel mai important lucru este sa ai un profesor BUN! Daca este un profesor exigent, ai dat de belea! Oricum, daca inveti si esti atent/a, lucrurile vor fi mult mai usor de inteles.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Giorgia907 a răspuns:

Hei! Eu acum intru in clasa a-8-a.Chimia de a-7-a nu e grea, dar trebuie sa inveti fiecare lectie in parte, sa o intelegi, ma rog...intelegi tu.In semestrul intai o sa ti se para foarte interesanta, o sa zici ca e usoara. (cel putin asa am zis eu ) Dar in al doilea semestru o sa-ti dai seama daca intr-adevar iti place sau nu.O sa inceapa formulele, si lectiile mai grele. Legat de fizica, o sa fie si mai grea anul asta. :\ (Crede-ma nu vreau sa te sperii, dar asta e...) Sfatul meu este sa inveti fiecare lectie foarte bine, cu cap, daca nu intelegi ceva sa intrebi profesorul/profesoara.Multa bafta! :*