| anonim_4396 a întrebat:

Hey.anu acesta am luat la medicina dar la taxa si nu am ramas, asa ca am mers la postliceala fundeni.am si eu o nedumerire si nu stiu cum sa procedez,as vrea sa dau la medicina la anul din nou si in cazu in care iau ar trebui sa merg cu ambele odata ceea ce ar fi greu( postliceala trebuie sa o fac neaparat), iar planu b ar fi dupa ce profesez k asistent sa fac medicina dar nu stiu ce timp va fi pentru ambele, am postat intrebarea in speranta ca cineva ma poate ajuta cu un sfat. funda

Răspuns Câştigător
| TiffanyღBJ a răspuns:

Este foarte greu sa mai faci si altceva in paralel cu medicina, dar desigur, nu imposibil. Medicina este grea si extenuanta, volumul de munca este foarte mare, o sa ai foarte mult de invatat. Iti spun din proprie experienta. Am avut colegi care au mai facut altceva in paralel, dar abia din anul 4 sau 5, dar in primii ani nu. In schimb stiu multe asistente care au facut facultatea de medicina.