| Kidnapper a întrebat:

Hey Ardealul si Transilvania sunt acelasi lucru? Eu asa stiam dar am vazut un articol pe net in care spunea ca ardeal si transilvania sunt 2 lucruri diferite? Si puteti sa-mi spuneti care orase le cuprinde? Si inca o intrebare:Crisana, Maramures nu fac parte tot din ardeal?

1 răspuns:
| Xenoverse a răspuns:

Cluj-napoca, tg. mures, bistrita, deva, zalau, alba-Iulia, sibiu si Brasov sunt transilvanene, crisana si maramures nu fac parte din ardeal