| NoOneLove a întrebat:

Hey buna. Sunt clasa a7-a si mai am un 1 an pana la liceu, dar nu am nici o idee la ce liceu sa merg. Pana acum am avut medii peste 9, 50 in fiecare clasa puteti sa imi spuneti o lista cu cele mai bune licee din bucuresti la care se trece cu media de 9-9, 50 dar sa nu aibe prea multa matematicalaughing mersii funda + vot promiselove struck

Răspuns Câştigător
| Gabitsaaa a răspuns:

Buna!

Colegiul National Mihai Viteazul - 9, 48

Colegiul National Sfantul Sava - 9, 46

Colegiul National Gheorghe Lazar - 9, 4

Colegiul National Gheorghe Sincai - 9, 17

COLEGIUL NATIONAL BILINGV GEORGE COSBUC 9, 1

Colegiul National Cantemir Voda - 8, 97

Colegiul National Spiru Haret - 8, 96

Colegiul National Virgil Madgearu - 8, 94

COLEGIUL NATIONAL ION CREANGA 8, 76

Sper ca ati-am fost de ajutor big hug :*
Succes in continuare la scoala!
Bye`bye :*

1 răspuns:
| AnnAnne a răspuns:

Buna!:)
Felicitari pentru mediile foarte mari! Ai mentionat ca nu vrei sa faci prea multa mate, si de aici am inceput si eu sa ma intreb: te-ai gandit la profilul pe care vrei sa-l urmezi din clasa a 9-a? Ma gandesc ca nu vrei 5 ore de mate la mate-info, asa ca iti recomand stiintele naturii(in cel mai rau caz) sau, mai bine, filologie sau stiinte sociale.Asta ramane la alegerea ta.Nu sunt din Bucuresti, asa ca nu-ti pot spune despre liceele de acolo, dar imi amintesc ca ma uitam anul trecut(si eu am fost intr-a opta) pe un site cu ultimele medii din anii precedenti.Site-ul este http://www.admitereliceu.ro/ si poti cauta tu acolo despre liceele din Bucuresti.Iti urez mult succes si tot binele din lume:)! Daca mai ai vreo nelamurire, da-mi mesaj.