| Anonima007 a întrebat:

Hey`:*!
Cui ii place enorm matematica?happyEu o adoooorr:X
Si cine stie foarte bine sa rezolve probleme grele?
p. s:Eu asa si asa.happy
Cine?
p. s:Spuneti si argumentati de ce. Funda si vott la totii!love struckxx

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună Bitsuuu!
Şi mie îmi place matematica.Nu sunt un geniu, însă aş putea spune că mă pricep destul de bine.Adică în clasele 5-8 n-am avut decât o medie de 9, în rest doar 10. happy

10 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Nu imi place, in mare parte din cauza profesoarei de aceea nici nu invat happy invat doar la obiectele la care imi place profesoara astfel automat iti place si materia

| DianaScorpio a răspuns:

Nu pot sa spun ca imi place nu stiu cat de mult ca si materie (cand eram mai mica o detestam ca si materie), dar sunt cea mai buna din clasa la ea. Sa rezolv probleme grele nu imi place si nici nu stiu...insa imi place sa stiu sa stiu cat mai mult posibil din aceasta materie.
De ce rezolv zilnic exercitii la ea? Pentru ca sunt la profilul matematica-informatica cu informatica intensiv si mananc matematica si informatica pe paine. Daca nu as rezolva zilnic acasa singura exercitii, cel mai probabil nu as putea tine pasul si nu as fi cea mai buna din clasa la ea. Plus ca dau bacul din ea, m1 evident, asa ca am nevoie sa stiu cat mai mult, motiv pentru care rezolv mereu exercitii/probleme.

| Iasmiine a răspuns:

Trebuie sa delirezi ca sa iubesti matematica laughing).

| Maddieeee a răspuns:

Sh mie`mi place multhh`love strucklove struck
Nu`ss un geniu da ce conttlaughing
e superlove struck sh materia mea preff e Chimiaalove strucklove strucklove struck
Fundaa``?puppy dog eyeste rouggg!

| YsaDenii a răspuns:

Mie imi place matematicaa si stiu sa rezolv probleme grele, dar sunt numai cls a VI-a. O sa vad cum o sa fie in clasa a VIII-a.Toata lumea imi spune ca o sa fie greu dar eu nu prea cred.

| MindExplode a răspuns:

Nu imi place e prea complicata daca o stii si o intelegi clar ca iti place.happy

| zxcv1234 a răspuns:

Pai eu da trebuie sa fi atenta si sa iei din problema bucata cu bucata adica cate un pic sa rezolvi apoi inca unpic. Funda

| ZyReXe a răspuns:

Parerea mea Urasc Matematica dar stiu sa rezolv absolut orice problema de clasele 5-8 chiar daca sunt in clasa 5

| Alex_2905 a răspuns:

Nea.pierdere de timp

| Hieicosmin a răspuns:

Eu ador matematica :X:X.esti una de a mea.imi place tot ce tine de ea, exercitii, probleme, figuri geometice toate:X:X.am fost de 2 ori la olimpiada la faza a3 a.pe tara...si am intalnit multi copii care iubesc matematica din toata lumea:Xhappy. sper sa mai ajung acolo si poate ajungi si tuhappy. funda?