| Miaumiaumiau420 a întrebat:

Hey, daca am rămas corigent la mate, mai are rost sa merg la festivitate? Din ce știu la festivitate se dădeau diplomele de clasa a 12 a, iar eu cum am rămas corigent nu cred ca o să primesc? Mi ar fi jenă să merg la festivitate și să fiu singurul fără diplomă

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar tu nu ai motiv sa mergi la acea festivitate.

| sierra1 a răspuns:

"daca am rămas corigent la mate, mai are rost sa merg la festivitate?"

până in 7 iunie e școală deci nu te plânge, mai insistă să răspunzi

| Furnicuta000 a răspuns:

Tu cu siguranta o sa iei corigenta aia si o sa termini 12 clase deci chiar daca nu iti da diploma acum trebuie sa fii si tu la festivitate pentru ca un eveniment o data in viata, nu ai de ce sa il ratezi

| ioana748 a răspuns:

Cum simti, Daca ai avut o relație buna cu unii dintre colegi poti merge sa iti iei la revedere. lnsa banuiesc ca exista si alte cai de comunicare prin care sa va spuneti, una, alta.
Nu i mare lucru daca nu participi.
Bafta la corigenta,

| StoicAnalysis a răspuns:

Eu m-am dus la festivitate nu pentru diploma aia. M-am dus sa imi iau ramas bun de la colegi in primul rand. Pentru ca stiam bine ca nu o sa-i mai vad pe majoritatea.
Indiferent ca iei sau nu iei diploma, daca ti se ofera sansa sa te duci, du-te. O sa dai tu corigenta si o sa iei diploma data viitoare. Nu trebuie sa-ti fie jena. Eventual daca esti intrebat de ce nu ai luat diploma, poti sa bagi o glumita gen: "Au ramas fara foite de aur pentru ea" sau "N-am nevoie de diploma la valoarea mea" laughing

| LisaJulie a răspuns:

Mai este timp sa îți îndrepți notele, anul școlar nu s-a încheiat

| Keon a răspuns:

Apreciez că ai scris corect, asta dă dovadă că nu esti un copil ratat ci pur si simplu matematica ori nu e punctul tau forte ori ai avut un cadru didactic nasol. Poti merge, dar eu in locul tau as face-o doar daca am avut o relatie ok cu colegii. Plus ca asa ca hint dar sa nu te bazezi pe el, ci mai degraba pe invatat, in clasa 12 la corijare, elevii se trec mai usor.