| Ellissee95 a întrebat:

Hey,guys! Am si eu o curiozitate: Sunt studenta la o universitate care nu trimite studenti sa studieze in strainatate. As putea aplica,de exemplu, la Erasmus prin intermediul altei universitati sau aveti cumva vreo idee despre cum as putea face pentru a primi bursa? Va multumesc anticipat! ^_^

Răspuns Câştigător
| Uir_Aearphen_1984 a răspuns:

Deci universitatea ta nu activeaza cu programul Erasmus? In mod normal, cam toate universitatiile folosesc programul respectiv. Dar, raspunsul la intrebarea ta, este da, se poate. Conditiile pe care trebuie sa le indeplinesti le gasesti aici: http://calliope-ina.blogspot.ro/......bursa.html

1 răspuns:
| Ellissee95 explică:

E universitate privata. Are contracte cu alte tari dar nu trimite studenti in strainatate pentru studii. Si unde trebuie sa duc dosarul? Prin intermediul cui?