| Naspa6969 a întrebat:

Hey.imi da si mie un nume de opera a lui Picasso? fundita! Am nevoie de el maine.la scoala! Plzz

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu de Google ai auzit? Tasteaza Picasso, cauta la imagini si o sa gasesti zeci de tablouri...cu tot cu nume.
Ar fi Guernica, Domnisoarele din Avignon, dar astea sunt cele mai cunoscute. Pe Google gasesti mult mai multe.

| Helăăău a răspuns:

Moartea toreadorului happy

| AdeeLinee a răspuns:

Picasso: Femeie pe fotoliu, 1913

Pablo Picasso - Guernica (1937) - Museo Nacional de la Reina Sofia, Madrid

Picasso: Les Demoiselles d'Avignon, 1907 - Museum of Modern Art, New York

Picasso: Viaţa, 1903 - Cleveland Museum of Art

Pablo Picasso - Tauromahie: Moartea toreadorului (1933),

Pablo Picasso - Femeie cu un cărucior de copil (1950) - Colecţia Ludwig, Köln

Picasso: Fată citind la masă, 1934

Picasso: Familie de saltimbanci, 1905 - Chester Dale Collection

Sau mai bine alege tu de aici:
http://www.google.ro/......tp?/images

Bafta:*

| Biby a răspuns:

Buna!
Picasso-Guetnica

| XxSweetDreamxX a răspuns:

Botero,Chillida...fundita?

| AstaMicaTeIubesteMoolt a răspuns:

Pablo Picasso : the dream, Femme a la Resille, Les Demoiselles d'Avignon, Guernica, Tauromahie

| legionarul a răspuns:

Guernica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Picasso: Viaţa, 1903 - Cleveland Museum of Art
Picasso: Familie de saltimbanci, 1905 - Chester Dale Collection
Picasso: Les Demoiselles d'Avignon, 1907 - Museum of Modern Art, New York
Pablo Picasso - Guernica (1937) - Museo Nacional de la Reina Sofia, Madrid
Si multe altele...

| Deiiiiia a răspuns:

Picasso: Viaţa, 1903 - Cleveland
funda?batting eyelashes kiss