| Sjhxjcks a întrebat:

Hey
Imi poate da cineva lista cu opere de la s3 bac romana profil uman?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Se pare că nu poate nimeni. Așteaptă să se termine bacalaureatul și poate îți răspunde careva.

| LisaJulie a răspuns:

Moromeții, Ultima Noapte de dragoste întâia noapte de război, Enigma Otiliei, Femeia in rosu, Zmeura de câmpie, Patul lui Procust, Moara cu Noroc și Alexandru Lăpușneanu, Povestea lui Harap Alb, Ion, Baltagul, O scrisoare pierduta, Testament, Eu nu strivesc corola de minuni a lumii, Flori de mucegai, Leoaica tânără iubirea, Iona,