| alma200033 a întrebat:

Hey! Îmi puteți spune cum este la o facultate, de ex. tehnica dentara, experiența acestor 3 ani de studenție,este mai ok decât la liceu, te mai scoate la tabla?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde de facultate.La unele e mai ok decat la liceu fiindca nu te asculta nimeni la tabla (daca de asta ti-e frica), pe cand la altele e mai greu pentru ca pe langa teste si ascultari mai dese decat in liceu, ai si seminarii, laboratoare etc.In cazul tau, cu medicina dentara, e posibil sa fie a doua varianta.Am o prietena care s-a dus la Tg.Mures si cam asa era pentru ea.Nu intentionez sa te sperii, dar e important sa cunosti realitatea, oricare ar fi ea, din mai multe perspective, ca doar asta inseamna maturizarea.Succes.

| alma200033 explică (pentru dullcat):

Si oare la tehnica dentara materia se incepe de la 0?
Si la admitere se poate intra doar cu media de la bac?

| alma200033 explică (pentru dullcat):

Dar ma gandesc ca daca profesorii asculta, nu te asculta pe de rost, ci pun intrebari, nu?

| dullcat a răspuns (pentru alma200033):

Da, profii pun intrebari logice.Nu mai recita nimeni poezia ca in generala sau liceu.

| dullcat a răspuns (pentru alma200033):

Pai cauta aceste informatii pe siteul facultatii.Eu stiu ca trebuie admitere, nu se intra numai pe baza de dosar si media de bac.