| DianusIoana a întrebat:

Hey, la examen la romana la compunere am avut sa scriem despre o întâmplare petrecuta intr-o activitate de lectură...eu am interpretat subiectele altfel scriind despre o întâmplare petrecuta in timp ce citeam pentru ca si cititul este o activitate de lectură...voi primi vreun punctaj? Mi-e foarte frica ca nu am scris despre ce trebuia

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Despre o întâmplare petrecuta intr o activitate de lectură
Mi se pare vag și neclar enunțul lor. Ce e aia petrecută în aia?
Mi se pare că ei sunt cam nemernici când formulează așa vag.
Sunt curios ce punctaj îți dă. Să mă ții la curent.

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu ai citit cerința?

" Redacteaza o naratiune de 150-300 de cuvinte, in care sa prezinti o intamplare petrecuta acasa sau la scoala, in timpul unei activitati de lectura."

Iar tu afirmi:
"eu am interpretat subiectele altfel scriind despre o întâmplare petrecuta in timp ce citeam. voi primi vreun punctaj? "

Cum adică ai interpretat "altfel"? Ei ti-au cerut cumva altceva?

| DianusIoana explică (pentru floresdemayo):

Pai si cand citesc este o activitate de lectură....si am scris o intamplare în timp ce citeam

| DianusIoana explică:

Si eu exact la fel ...in fond si cititul este o activitate de lectură...ca doar nu stau degeaba cand citesc... sper sa primesc macar 6 puncte din 12 pentru ca am respectat timpul, spatiul, am băgat expresivitate

| AnaCST123456789 a răspuns:

In enunț scria sa povestim o întâmplare petrecută într-o oră de lectură, acasă sau la școală, deci eu cred că nu ar avea de ce să scadă că până la urmă cititul e o activitate dintr-o oră de lectură.

| Alexandra72113098 a răspuns:

Și eu am aceeași întrebare. Am facut o întâmplare în timp ce citeam, am zis acolo că m-am pus în pielea personajului etc.
Și eu sper să îmi puncteze.

| DianusIoana explică (pentru Alexandra72113098):

Si eu exact la fel ...in fond si cititul este o activitate de lectură...ca doar nu stau degeaba cand citesc. sper sa primesc macar 6 puncte din 12 pentru ca am respectat timpul, spatiul, am băgat expresivitate

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alexandra72113098):

Tu ce varsta ai Denisa ca daca esti nascuta in 1979 ai terminat demult scoala, sau anul nasterii e fals? 1979

| oscar4444 a răspuns:

La subiectul de anul trecut se spune ca se scad 2 puncte pentru nerespectarea cerintei si 1 pentru respectarea partiala, deci nu cred ca ai pierdut multe puncte