| Dyana4603 a întrebat:

Hey! ma poate ajuta cineva?!

"nepatrunsi fiori"

este epitet sau personificare?

fundita[love struck]

deci plz help me:-

Răspuns Câştigător
| Yone_5447 a răspuns:

Buna:*. Nepatrunsi fiori este epitet.Sunt in a 7 si am fost la olimpiade de romana. Sper ca ti am fost de folos.

11 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Personificare

| Saya a răspuns:

Personificare nu poate fie pentru ca nu reprezinta o insusire a unui om
Deci epitethappy

| celmaitare a răspuns:

Epitet

| mnia a răspuns:

Epitet

| lol1232 a răspuns:

Sigur este Personificare bafta big grin

| diana_3226 a răspuns:

Epitet
funda:X

| Georgix a răspuns:

Epitet!

pupici :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, personificarile sunt create prin verbe(vantul mi-a vorbit, frunza mi-a zambit etc) si epitele prin adjective. In cazul tau, ai un epitet.

| mAReEe a răspuns:

E epitet sigur big grin

| SquiZZo a răspuns:

Nu cred ca exista cazuri in care napatrunsi sa fie personificare. Cel putin in 90% din cazuri e epitet.

| Andrada_6527 a răspuns:

Epitethappy