| Monyyyyy a întrebat:

Hey, nu exista ceva aplicația care citește scrisori vechi și în limba română? Nu înțeleg scrisul, nu tot, sunt pasionată de istorie și scrisoare nu e tradusă cuvânt cu cuvânt. Mulțumesc

10 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Incearca cu Adobe Scan, are un sistem bunicel de recunoastere si e gratuita.

| LisaJulie a răspuns:

Din ce limba engleza? Sau este in romana și conține multe arhaisme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există asa ceva

| Monyyyyy explică (pentru anonim_4396):

Am găsit ceva dar cred ca se plătește

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca descifrezi scrisoarea cu ce te ajuta? Este scrisa in 1929 acum 95 de ani, crezi ca te face mai desteapta daca citesti prostiile astea?

| Monyyyyy explică (pentru anonim_4396):

Eu chiar nu înțeleg de ce vorbești așa urat, dacă tu le consideri prostii e problema ta.

| Robert2526 a răspuns:

Hmm foarte interesant, de unde ai aceste scrisori? As vrea sa vad si eu, daca vrei sa imi permiti, poate te ajut si cu intelegerea scrisului.

| Monyyyyy explică (pentru Robert2526):

De pe internet, nu le am personal, uite îți las link poate înțelegi tu, e scrisă în română și doar la sfârșit în franceză, https://www.invaluable.com/......9dd4f6289a

| Robert2526 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Mersi mult, ma uit imediat

| CyberDune28 a răspuns:

Incearca cu Gemini