| diadilia a întrebat:

Hey!
o prietena are nevoie de niste idei pentru o compunere gen :imagineaza ti ca lumea in care traiesti nu mai poate rade sau a uitat sa rada.
help please!
fundawinking

Răspuns Câştigător
| yoGabriela a răspuns:

Cred ca ar fi super sa incerce ceva de genu:se culca linistita si viseaza ca lumea nu mai poate rade.(poate sa fie constienta ca viseaza sau nu)Aici pui expresii si incerci sa scrii sentimentele. Dai si niste exemple de fapte cum ar fi :o petrecere fara zambete, un spital nelinistit, o gradinita singuratica si dastea.Trebuie sa scrii sincer, nu incerca sa bagi rime sau mai stiu eu ce figuri de stil, pentru ca nu se potrivest la tema compurerii.Fii sincera si creativa

Funda?winking