| anonim_4396 a întrebat:

Hey.poate cineva sa-mi claseze care dintre profile is mai grele si care nu...si sa-mi faca si niste comparatii intre ele like mate-info cu economic...cu tot cu plusuri si minusuri..si de asemenea daca cineva ar vrea sa se transfere din clasa 10 de la un liceu la altul cat de greu iar fii si unde iar fi mai usor?
deasemena as mai vrea sa stiu cum ii profilul economic fata de stiinte si cat de grele is modulele? mersi===FUNDA LA CEL MAI ELOCVENT RASPUNS.

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Hey, buna : parerea mea este ca cel mai bun si cel mai USOR este cel care iti place tie si caruia vrei sa te dedici.
Mie mi-se pare un profil greu mate-info deoarece matematica se imbina cu informatica si sunt niste probleme parca imposibile de rezolvat. Deci mie nu-mi place, insa are ca rol evoluaea creioerului. Cu ajutorul unui studiu intens de matematica mentii mintea antrenata.
Eu sunt la stiinte sociale si mi-se pare un profil foarte frumos deoarece faci cate un pic din fiecare si nu dai bac la matematica tongue. La filologie faci NUMAI romana si limbi straine, mie sincera sa fiu nu-mi plac profilele particulare deoarece acolo faci doar ce este esential din acel profil, mie imi place sa stiu cate un pic din fiecare big grin. Apoi la stiinte ale naturii, mi-ar fi placut sa fiu deoarece se fac niste materii interesante dintre care chimie, matematica, fizica. stiinte ale naturii in practica big grin. Insa inca din clasa a 9-a de bombardeaza cu probleme dififcile si cu teorii greu de invatat. Profulul economic este interesant deoarece inveti despre comert si relatiile dintre vanzator-cumparator, trucuri pentru a vinde un oproduc, etc. la economie este tot asa, insa este cam dificil deoarece o prietena de-a mea este acolo si nu-i palce deloc ca cica e foarte greu de memorat ce ti-se da acolo si problemele si exercitiile sunt grele. Cred ca nu am uitat nici un profil asa mai important. Pai eu iti recomand sa te duci la stiinte ale naturii decat la mate-info deoarece la mate info faci numai mate, dincolo faci si chimie, biologie, geografie si fizica. Foarte putin din celelalte insa decat sa visezi noaptea numai probleme la matematica mai bine la chimie-bio big grin. Pai ca-sa te transferi dintr-a zecea, e cam greu deoarece eu stiam ca trebuia sa termini clasa a 10 si sa incepi a 11-a ca sa te poti tranfera insa, poate la tine la scoala e altfel. mai bine vorbesti cu directoarea sau diriginta\diriginte\colegi.
O seara cat se poate de buna!