| 222mid a întrebat:

Hey,sunt clasa a 7 a si nu mai inteleg deloc matematica! Pana in clasa a treia am fost olimpica la matematica si romana, iar materia de clasa 5-8 m-a bulversat total! Ce sa fac pentru a intelege matematica? Pentru meditatii nu am bugetul necesar, iar facand exercitii singura nu inteleg deloc si nu ma ajuta cu nimic! Ajutati-ma va rog, saptamana asta a venit testul de la matematica si am luat 4, ma tem ca nu voi putea repara nota, daca nu inteleg materia!

Răspuns Câştigător
| alexarosu a răspuns:

Deci și pe mine matematică ma bate rău încă dintr-a intaia. Eu fac meditatii la mare, dar dacă nu iti permiti după ora du-te la profesor și roaga-l sa iti explice. Sau pur și simplu ridică mâna în clasa dacă nu intelegi ceva. Am facut la fel la fizică și în continuare fac. De obicei după ora stau 2-3 minute sa inteleg lecția. Nu e mare lucru și crede-ma ca profesorii inteleg. Nu toti suntem făcuți pentru toate materiile. E și normal. Din păcate sistemu de învățământ în România e la pamant, dar crede-ma ca un profesor va aprecia ca măcar iti dai silinta, și de un 8 tot iei?

| 222mid explică (pentru alexarosu):

Nu am mai luat un 8 din clasa a 5 a, si nu am avut niciodata 10 la matematica

4 răspunsuri:
| ACTH a răspuns:

Olimpica in clasa a 2-a laughing))))

| 222mid explică (pentru ACTH):

Olimpica e mult spus, dar am fost la multe concursuri de matematica si nu numai, fiind cea mai buna din clasa la invatat

| RedNightmare a răspuns:

Eram exact așa, acum insa nu mai incerc sa invaț, daca o sa ai restanță la mate o să dai mită și totul va fi bine, ce să-i faci... Matemateca nu e pentru toți