| anonim_4396 a întrebat:

Hey..sunt cls-a 7-ea si. poate ca este cam devreme..sa ma gandesc la ce liceu voi da sau ce profil..imi voi alege ..dar..ma tot framanta..chestiile astea.Bun ..deci..sper ca ma puteti ajuta sa ma hotarasc..In legatura cu profilulwinking ..va spun din start ca nu prea le am cu MATE.dar la info ma descurc straight face ..ghinion.Fizica .sincer..imi cam PLACE ..pt ca stiu destul de bine ..inteleg..TOT happy .Chimia..eh..nu prea ma pasioneaza tongue .Bio..ma descurc.Geografie straight face nu mi place deloc ..nu o inghit.dar ..nu pot zice ca nu stiu nimicawinking Istoria..imi place happy ..La romana..am avut pana in clasa a 7-ea 10..si pe a6-ea 9.50 crying..am fost la olimpiade >:. locul 10 la localwinking Prima limba a mea este engleza.dar am avut o profesoara care nu stia sa predea ..cam deloc si..ne tot batem joc de ea in loc sa invatam ceva straight face ..si,..la franceza..pai..ce pot sa spun nu prea stim mare lucru.deoarece pana anul trecut..ne au invartit profesorii..de..boala ia luat laughing.si..nu prea le avem ..Si..ce mai e ..cam atat credwinking.ei bine? ce ziceti? Raspundeti cat de repede puteti ..va rog ..a..si mersi anticipatwinking

Răspuns Câştigător
| Kryss13 a răspuns:

Eu zis sa dai la stiinte ale naturi intensiv sau la filologie. Acuma, depinde si de tine, unde vrei sa mergi. Eu sunt pe cls 8 si o sa dau la stiinte ale naturii. Asta e parerea mea, dar orice ai alege iti doresc bafta! Sper ca te-am ajutat.happy
funda?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| MariannaS a răspuns:

Eu iti zic sa iti alegi profilul uman ..deoarece examenele si bacu o saa fie mai mult legat de Romina. engleza. istoria. si un obiect la dorinta... iar la real e totul alfet acolo trebuie mult la mate kunoshtintze dar foarte mult depinde si de ceeea ce vrei sa devii in viitor daca profesia ta tine de limba sau de istorie apoi profilul uman e cea mai korekta alegere dar daca vrei ceva de genu bugalter sau de genu ista apoi profilul real o s ate ajute mult. Totul depinde de tine si de ceea ce vrei tu in viitor. sigur ca nimic nu e usor da dupa cum am vazut eu la romina ai succese mari asa ca nu cred ca trebuie sa stai mult pe ginduri >

| AnnaLuuv a răspuns:

Pai ca profil dupa cum iti plac tie materiile astea ai putea sa te duci la Stiintele Naturii sau Filologie daca chiar iti place Romana si Istoria macar. Iti spun ca oricum iti vei schimba perspectiva pana la anul..eu in a7a ma gandeam ca intru in Sincai sau Caragiale dar dupa ce am vazut ce medie am dupa examene mi-am schimbat parerealaughing Acum sunt in Calinescu si e foarte bine. Eu zic sa mai ai rabdare cu alegerile.

| Kryss13 a răspuns:

De la stiinte ale naturii poti sa dai la orice facultate, de la filologie poti iesi judecator, profesor, traducator etc.

| Kryss13 a răspuns:

Romana, civica, limbi staine, logica, matematica, hmmm. si cred ca si putina istorie si geografiebig grin