| Flaphya a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Am de scris un articol in revista scolii despre un concurs la geografie si nu stiu cum sa inchei. Vroiam sa inchei cu un citat, sau o expresie frumoasa, despre geografie, pe intelesul tuturor. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Un citat poate nu te reprezinta! Daca tu ai scris articolul incheierea poate fi foarte usor daca citesti ce ai scris si faci o sinteza asupra celor spuse de tine! Geografia (a Romaniei) e foarte dezifircata.Depinde la ce te ai referit in articol! AVEM MUNTI/VAI/DELTA/MARE/CAMPII/SESURI Cam tot ce-si poate dorii o natiune! Poate concursul tau sa atraga mai multi turisti/vizitatori.Ca sa raspund : VENITI SI VEDETI CASA VA CONVINGETI!