| Dove04 a întrebat:

Hey TPU,am nevoie de ajutorul vostru,sunt praf la mate,nu inteleg nimic,niciodata nu am inteles matematica,va rog sa ma imi spuneti cei care ati fost in situatia mea cum ati reusit sa intelegeti matematica, sa imi dati sfaturi ce ma pot ajuta si fara du-te si invata pentru ca aici trebuie sa stii sa aplici nu e ca la romana, si fara meditator pentru ca nu am la cine, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Incearca usor usor sa rezolvi acele cerinte la. exercitii ia fiecare formula fa usor exemple.cu ea, nu te baga in toata materia deodata ca nu vei intelege nimic invata pe. bucatele sau e capitole cum.crezi tu ca iti vine bine, si nu are cum.sa nu iasa.trebuie sa ai putina. vointa si tragere de inima pentru a face dar eu zic ca vei reusi asa