| Charm a întrebat:

am nevoie urgenta de ajutor. As vrea sa stiu ce imi trebuie ca sa devin un critic? Adica daca puteti sa imi spuneti exact! Este vorba de limba romana.mai exact gramatica. Deci ce imi trebuie ca sa fiu un critic? Va rooog, vreau un raspuns detaliat.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

De ce sa devii critic? Stai linistit, ca critici sunt destui in lumea asta. Mai putini sunt cei care pun osul a treaba, care construiesc ceva. NU de critici ducem noi lipsa la ora asta.
Iar daca chiar vrei, cred ca odata ce e vorba de romana, cred ca va trebui sa studiezi Filologia.

| Charm explică (pentru cristi202):

Nu ma refer la critici in sensul acela, ci doar sa spun ca de exemplu cand unei povesti ii lipseste ceva, descriere.etc sau cand nu trebuie ceva ca de exemplu uneori la povesti dialogul e cam sec si nu isi are rostul.etc. Cam la asta ma refer.

| cristi202 a răspuns (pentru Charm):

Lasa asta, nu toti vad ca tine, si daca e asa, incercind sa vedem prin perspectiva noastra, mereu vom avea de criticat lucrarile celorlalti. Ceea ce poti face tu e sa creezi tu ceva asemanator, asa cum crezi tu ca e mai bine. Dar nu critica, asta nu face bine.
Oricum, trebuie sa studiezi mult, pentru a fi pe o pozitie potrivita de a critica. Doar un specialist in vreun domeniu poate critica pe altcineva din acel domeniu, pentru ca el stie bine tot ce tine de acel domeniu.