| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU! Am o intrebare, eu cand am facut lista cu codurile pentru licee am pus un liceu cu media 6.75 (avand in vedere faptul ca eu am avut media 6.87) insa nu am intrat acolo ci la urmatoarea varianta. Mi se pare ceva ciudat, deoarece nu prea cred ca a crescut media asa de "mult". Este posibil sa se fi comis vreo greseala?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Anul acesta au fost medii mult mai mari peste tot, comparat cu anii precedenti, deci ce ti se pare tie ciudat, este de fapt real si adevarat!

| Ionuțmocanu6778 a răspuns:

Dacă pe site azi scria că 6, 75 este ultima medie explicația mea e că ace persoană a intrat pe locurile pentru persoane cu nevoi speciale în fiecare clasă există până la 10 astfel de locuri prin urmare probabil ai completat corect. Asta am crezut și eu anul trecut?