| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica dilema: ce sa aleg dintre filologie, stiintele naturii, mate-info si economic. Imi place romana(gramatica), matematica( algebra) si in rest cam toate in afara de istorie. Deci ce imi recomandati sa aleg?

2 răspunsuri:
| amaranth a răspuns:

La profilul mate-info faci foarte multa matematica(clar) + multa fizica/chimie. De pe clasa a 11-a o sa-ti iasa pe ochii materiile astea.
Sincer, daca nu te descurci la aceste 3 materii si daca nu esti dispus sa tocesti zilnic, nu-ti recomand acest profil.
La filologie multa romana, toceala maxima, se pune accentul pe limbiile straine, istorie si latina din cate am inteles.
La stiintele naturii se insista mult pe biologie, chimie si fizica.

| chitaramea a răspuns:

Stiintele naturii