| MultiiiColor a întrebat:

Am venit cu o intrebare. Dupa ce termin liceul de filologie, ce facultati pot sa urmez?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti urma orice facultate. Nu este asa de important profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

| Fridăm a răspuns:

Poţi urma o facultate de psihologie, litere, poţi merge la Drept dacă te pasionează istoria, posibilităţi sunt destule. Gândeşte-te ce aştepţi de la viitor şi bazează-te pe asta.

| lexi21 a răspuns:

Poti sa te indrepti inspre litere, psihologie, stiinte politice etc

| Teo4ro a răspuns:

Ce facultati vrei! Sistemul actual nu te retine in nici un fel de la a te inscrie la ce facultate doresti, dar ai grija sa nu te duci la o facultate unde se cer niste baze teoretice pe care nu le ai (gen informatica, fizica, matematica)