| DeCeMaiContează a întrebat:

Hey TPU.Azi nu pot sa merg la scoala, oricum diriga ne-a zis sa nu mai venim de maine. Problema este ca niste colegi mi-au spus ca daca nu vin la scoala azi voi avea nota scazuta la purtare. Este posibil asa ceva?
Ma scuzati de categorie, dar e vizitata!

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Este prevazut in regulamentul scolar. Dar cu conditia sa cumulezi 20 ore absente nemotivate pe semestru. Mai citeste si pe aici: http://www.b365.ro/......23545.html

| Adry05 a răspuns:

Pai daca diriginta v-a zis sa nu veniti atunci de ce ti-ar pune absente? Aia sunt doar speriati de bombe, nu-i baga in seama ca in 70% din cazuri nu tine nimeni cont cu adevarat de cine vine si cine nu.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu, vrei primi doar absente (depinde cate activitati ai) sau poate nici absente, depinde de cum e diriginta voastra. Dar nota la purtare se scade doar daca ai 10 absente nemotivate sau faci ceva rau.

| Gonrax a răspuns:

Nu, nici absențe nu se pun.
Și dacă diriginta ta a zis să nu veniți, de ce ar pune, nu?

| Salontanul a răspuns (pentru Gonrax):

Pentru ca diriginta a zis ca maine este liber dar el chiuleste astazi si mai citeste si regulamentul scolar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei primi doar absente (posibil)oricum nu ai nota scazuta la putare fi calm.Dar eu nu primesc absente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia vor sa te atraga spre negativ, sa mergi degeaba doar atat.

| goldenstar a răspuns:

Colegii tai au dreptate. Daca deja ai absente plus cele pe ziua in care lipsesti ajungi in zona periculoasa de scadere a notei la purtare.Ar trebui sa le multumesti ca te-au avertizat.