| Anonim58042 a întrebat:

Ce inseamna cand se face o gaura pe mormânt pentru ca in batrani se spunea ca o sa moara cineva, stie cineva raspunsul?

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

A putrezit cosciugul, s-a facut gaura in el si a intrat pamant. De aceea se lasa pamantul. Nu te lua dupa superstitii.

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Inseamna ca pamantul s-a tasat in timp si mai trebuie completat.

| darrio2007 a răspuns:

Nu crede in superstitii. A putrezit capacul de la cosciug si s-a lasat pamantul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Superstiții, nu trebuie sa crezi tot ce ziceau babele acum 100 de ani.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cine spune? Partidul babelor conservatoare, cum le-a numit un preot?

| Irinelp a răspuns:

Înseamnă că nu este pământ suficient, nu te lua după ce spun superstițiile băbești.