| AnneHS a întrebat:

ce premiu ei daca ai media 8, 25?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Depinde câte medii mai mari de 8.25 sunt în clasă.
Dacă 8.25 este cea mai mare medie, vei lua premiul întâi, dacă este a doua în erarhie, vei lua premiul al doilea iar dacă este a treia vei lua premiul al treilea.
Dacă te afli în primii zece din clasă vei lua o menţiune.
Acest lucru diferă de la o şcoală la alta, de la o clasă la alta, cât şi de la un director la altul. Directorul îi spune dirigintelui până la ce medie să dea menţiuni.
Pa-pa.

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cu 8,25 nu cred că apuci nici măcar o menţiune.
Premiile sînt de la 9, 75 în sus.

| stlucian a răspuns:

Cat de bun/a te crezi cu media asta?(fata de colegii tai)
Meriti un premiu? S-au macar o mentiune?
Asta depinde si de nivelul clasei in care inveti!
Daca este ridicat spre foarte ridicat s-ar putea sa nu prinzi nici macar mentiunea 3-a(daca mai exista) s-au din contra daca nivelul este mediu... cine stie.
Din cate stiu poate un premiu sa-ti aduca un cadou din partea parintilor dar la mine nu a functionat asa.Ai mei mi-au spus intodeauna ca nu conteaza premiul ci ceea ce am in cap la nevoie(examenele pe viitor).
Notele/mediile nu arata 100% ceea ce ai invatat intr-un an! Ele se concluzioneaza in examenele de promovare/admitere.

Daca ti-ai dorit ceva pentru un premiu sper din tot sufletul sa-l primesti! Arata asta parintilor si poate vor fi mai intelegatori daca nu e ceea ce la ce se asteptau.thumbs up

| AlexandraPrincess a răspuns:

Eu am avut 9, 18 si nu am luat nimic (deinde ce medi mai sunt)
Normal ca n-am luat pentru in clasa mea sunt numai tocilari sad...

| Dilaa98 a răspuns:

Asta depinde si e celelalte medii ale aolegilor tăi. Dacă ai cea mai mare medie din clasă, iei premiul I. daca e a doua, premiul II şi tot aşa tongue. Funda?tongue

| xDyaDya a răspuns:

Normal ar veni premiul 3 sau 2. daca sunt medii mai joase s-ar putea chiar sa iei premiul 1. Depinde de toate mediile ce premiu vei lua.
Bafta!:*