| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPUbig grin
Am nev de niste idei pentru un eseu de max 5 pag pe baza:
*Poemul simfonic
*Expresionismul muzical
*Impresionismul muzical

si 2 referate(la alegere)pe baza:
*Rolul ozonului in atmosfera si implicatiile distrugerii stratului de ozon asupra mediului.
*Resurse energetice neconventionale.
*Resurse energetice conventionale.
*Ecosistemul terestru(la alegere:padure, pasune).
*Ecosistemul acvatic(la alegere:apa curgatoare sau statatoare).

Merssi:X:X:X
funditabig grin

Răspuns Câştigător
| Maxiela a răspuns:

Ozon-www.referatele.com/.../Ozonul-in-atmosfera---stratosfera
www.referatele.com/.../Atmosfera--Istoricul-atmosferei--Formarea-ozonului-- Atmosfera-azi--Structura-atmosferica--Tropos
referat.clopotel.ro/Ozonul_in_atmosfera
www.chimiamediului.ro/2009/06/07/ozonul
facultate.regielive.ro/.../importanta_ozonului_in_stratosfera_si_efectele_ clorofluorocarburilor_in_stratosfera