| Blu3Li0n a întrebat:

Îmi puteți spune vă rog, cei care știți, și sunt la facultate, dacă iei o restanță la o materie, și reușești să o iei în toamnă, dacă poți să dai mărire după ce iei restanța?
Știu faptul că trebuie să fii integralist, că să poți să dai mărire, dar mă gândeam totuși dacă se poate acest lucru?
Fundă! Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă înveți poți obtine nota maximă la restanță, încât nu mai e necesară mărirea notei.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, din cate stiu maririle la o materie se dau doar in prima sesiune de restante.

| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa refaci ce materie vrei tu de cate ori vrei tu, atata timp cat o platesti, dar trebuie sa fii integralist. Daca esti, poti da marire chiar la mai multe.