| SmoKeD a întrebat:

Miercuri am teza la mate si am foarte multe emotii.Ce pot face ca sa ma pregatesc? Ceva sfaturi? Ce pasi trebuie sa urmez ca sa iau o nota cat mai mare?

Răspuns Câştigător
| Latinmoon a răspuns:

1)Te linistesti, poti dormi un pic inainte sa inveti
2)Scrie pe o foaie alba ideeile importante/ toata lectia
3)Invata cate 1/2 propozitii sau cate un paragraf pe rand si repetale pe toate
*daca vrei o nota cat mai mare mai invata un pic si de pe net si in manual cateva informatii sumplimentare 1-4 propozitii insa cel mai important lucru este sa intelegi ce inveti.
Maine nu uita sa zambesti si cu tupeu doar te-ai straduit sa inveti, nu te pierde ca nu ai de ce!winking
Mult succes sper sa iei cel putin 9, 50 puppy dog eyes.

4 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Sa citesti cu atentie cerintele si sa verifici exercitiile dupa ce le rezolvi ca sa te asiguri ca nu ai gresit

| Kampion a răspuns:

Pai incerca sa citesti cu atentie exercitile (cerintele) daca vrei copy cand se uite colegul la tine tu intorci capu in stanga (dreapta) cum esti. Funda

| Alle13c a răspuns:

Inveti. ce ai vrea sa faci sa te uiti pe pereti si sa iei 10?! laughing

| HaHaHa123 a răspuns:

Sa inveti altceva ce poti face...