| Iobagul a întrebat:

nu de mult m am transferat la profilul stiinte ale naturii fiind la economie si imi este foarte foarte greu sunt in clasa a 10-a si nu vreau sa ma mai transfer pentru nimic in lume, asta e al 2-lea transfer nu vreau sa-l mai am si pe al 3-lea e greu sa te transferi la fiecare inceput de semestru. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Am3thyst a răspuns:

E puțin mai greu la început. Concentrează-te în principal pe materiile mai importante. Odată ce te obișnuiești cu ele, îți va fi mult mai ușor. Dacă întâlnești dificultăți mai mari la unele materii, cere ajutorul unui coleg sau unui profesor.

| ItDoesntMatter01 a răspuns:

Îți este greu în ce sens? Nu te integrezi sau ai probleme cu materiile/ profesorii?
Dacă este vorba de integrat, fii deschis, glumeț ceva de genu
Dacă e vorba de materii/profesori trebuie să înveți frate, încearcă să fii mai atent în clasă și, chiar dacă nu întelegi lectii, memorează măcar ceva definiții ca să scoți 5. poți să iei și ceva ore în particular, ca să mai prinzi ceva din lectii. Și eu sunt la științe, dar mie nu mi s-e pare așa de greu ..anyway ..succes!