| edy12edy a întrebat:

O profesoara are voie sa inceapa notele de la 1 in clasa 7-a? Eu am stiut ca 1 se da pentru copiat

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. 1 se da pentru copiat sau pentru ca nu ai scris nimic bun. Este punctul din oficiu si acest sistem de notare se foloseste din clasa a cincea

suntserios
| suntserios a răspuns:

Notele sunt de la 1-10 asa ca poate pune ce nota vrea

| neutrino a răspuns:

Ai stiut gresit: pentru o foaie alba nu poate sa-ti dea mai mult.Este insa adevarat ca multi profesori sunt mai darnici in asemenea cazuri.

| Joker1305 a răspuns:

Da, are voie! Un profesor de-al meu i-a dat unei colege nota 1 pentru ca nu a scris nimic in caiet in acea ora :\

| wr3er a răspuns:

1 se acorda si pentru "suflat"(i-ai soptit colegului/colegei cand a fost intrebat la lectie) din cate stiu.