| UserName250000 a întrebat:

odata ce am inceput clasa 7, profesoara mea preferata de romana din clasele 5 si 6 s-a mutat la alta scoala. Acum a venit o noua profesoara de romana care ne injura pentru ca nu stim sa raspundem la lectii, ne da 2 fara nici un motiv, nu stie sa corecteze un test.
Si profesoara de biologie cea buna s-a mutat la alta scoala, iar cea noua este de 4 ori mai rea decat profesoara noua de romana. De exemplu am luat 9 la test si mi-a trecut 4 fara nici un motiv. Ce pot sa fac? Doamna diriginta (care este de chimie) va lipsi din scoala pana vinerea asta. Ce pot sa fac pls? Nu mai suport aceste doua profesoare care ne scad multe puncte, care dau in noi! P.S: La inceput pana pe 21 octombrie au fost ceva mai blande. Am 13 ani.

3 răspunsuri:
| Georgemtb a răspuns:

Plangeti-va la profesorii pe care ii simtiti mai apropiati. Daca 99% din ce ai zis cu testul ca ai luat 9 si ti-a pus 4 din burta ei este adevarat, atunci te poti duce la politie, ai tot dreptul. Mai e o varianta in care daca voi ca si clasa sunteti uniti si toti sunteti de parere ca e nebuna, puteti sa va duceti la directoare si sa va plangeti acolo si sa ii faceti mult rau; atat de rau incat sa fie un cosmar cand vine la orele voastre. Dar trebuie sa va tineti de raul asta facut pentru ea pana cand o exasperati asa de tare incat se muta din scoala, altfel cand o sa va linistiti va va arde la note zdravan. Oricum note mai mici de 2 n-are cum sa va puna, iar corigenti va zic eu ca n-are cum sa lase o clasa intreaga. Daca da in voi, mergeti la politie, se caca pe ea iti zic din propia experienta.

| Stefan1112 a răspuns:

Mergeti la directorul de la voi cu testele si spuneti sa aduca catalogul vostru si sa verifice el can sigur nu sta cu mainile in san

| Violleta2022 a răspuns:

In sfarsit aveti si voi profesori care isi fac treaba si va pun sa invatati!
Ce sa afci? Sa inveti si sa ai note pe merit, nu pe ochi frumosi!