| bellakiss a întrebat:

poate sa-mi spuna cineva daca TOEFL-ul se echivaleaza cu bac-ul de limbi straine? sau mai exact ce atestate s-ar echivala cu bac-ul de limbi straine? DAU FUNDA! big grin

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se echivalează!

Vezi Anexa 2 la O.M.E.C.T.S nr. 5219 /09.09.2010, de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_5219-09-09-2010.zip

Toate cele bune.

1 răspuns:
| Denis266 a răspuns:

CAE ( Cambridge English: Advanced) sau IELTS care este recunoscut internațional, în cazul în care dorești să studiezi în străinătate. Oricare din ele 2 echivalează și te scutește de bac-ul de limbi străine.