| anonim_4396 a întrebat:

Pot da o profesoara in judecata deoarece mi-a incheiat media mai rapid? Mi-a incheiat-o astazi, iar diriginta mi-a spus ca profesorii o fac marti.

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru ce s-o dai in judecata? Nu ai nici un motiv.
Si daca ti-a dat numai tie sa faci un test, nu este obligatoriu sa-l si noteze.

| MVRIVN a răspuns (pentru Ioandelasal):

A dat la toata clasa acel test. Si termenul fiind saptamana asta. Noi avand ora cu ea joi si vineri. Eu astazi am lipsit si maine voiam sa-i dau acel test si sa-mi încheie media. Dar de fapt, s-a gandit ea ca astazi sa ne incheie mediile.

| Ioandelasal a răspuns (pentru MVRIVN):

Nu inteleg cum vine asta, pe timpul meu profesorul trecea notele din test (extemporal) in ora in care le aducea si abia apoi ni le dadea.
Profesorul nu este obligat sa treaca in catalog notele din test, dar daca le trece la unul ar trebui sa le treaca la toti.
Daca asa s-a intamplat ai putea discuta cu dirigintele si sa solici sa-ti treaca si tie nota din test, daca te ajuta la ceva, altfel n-are rost.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti s-o dai in judecata ca nu esti major si este dreptule ei sa incheie media daca ai cel putin doua note. Unii au incheiat de luni.

| Kaℓi a răspuns:

Sigur ca da, da-o in judecata, cred ca se plictisesc cei de la tribunal...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce va mai trece prin cap... auzi la el sa dea profesorul in judecata ca ti a incheiat media

| cristimihailov a răspuns:

Sunt unii... atat de ciudati... incat iti vine sa iesi in strada de revolta.

Tu esti unul din ei.

Dar asta e parerea mea proprie.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu. Nu a facut nicio ilegalitate. Faptul ca tu ai lipsit si ti-ai pierdut sansa sa iti maresti nota este problema ta si nu a profesorarei. Unii profesori sunt foarte draguti si inteleg si acorda studentului o sansa separat sa isi mareasca media, altii considera ca motivul pentru care a lipsit elevul si faptul ca voia sa isi mareasca media nu este problema lor.
Nu a facut nimic ilegal.

| pufulescu a răspuns:

Nu este corect ce a facut profa dar nici nu poti sa o dai in judecata, legal este imposibil sa contesti incheierea mediei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Puteai să discuți cu ea și să mai amâne încheierea mediei tale dacă zici că n-ai fost la testul de mărire...

| 3amthinking a răspuns:

Noua ne-au incheiat mediile de o saptamana deja. Nu e ilegal sa inchei mediile.

| MVRIVN a răspuns:

Problema este ca eu astazi nu am fost la scoala, deoarece am avut mici probleme de sanatate. Si maine voiam sa aduc un test dat de ea ca sa-mi maresc media. Este singura profesoara din scoala care a făcut asta.

| MVRIVN a răspuns:

La asta m-am referit, toti colegii au avut sansa la marirea mediilor dar eu nu. Pentru ca am lipsit din cauza unor probleme de sanatate...

| templemadalina a răspuns:

Doamneeee pentru asa cevaaa la judecataaa, fi multumit ca te-a incheiat!