| Lluvia a întrebat:

Hey TPU:* si la multi ani Romania:*!
acum intrebarea laughing): dc intr-un iglu e cald? adica nu e tot gheata? Dc?
fundita:*

Răspuns Câştigător
| ChildishDevil a răspuns:

Vantul inrautateste starea vremii cu cel putin 25% in zonele polurilor; asa ca un iglu` nu este construit la intamplare... e cum ai intra intr-o cabana (chiar si fara foc)la munte, schimbarea atmosferica este alta...cu cel putin 2 grade celsius, dar nu e caldlaughing sper ca ti-am fost de ajutor:X

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar daca este gheata este mult mai adapost decat afara in vant.

| Minks a răspuns:

E tot gheata dar e adapost si nu mai stai in vantul ala.

| DonAnonymius a răspuns:

Cine ti-a zis ca e cald? E mult mai cald decat afara, in frig si viscol.Adevarul e ca te poti incalzi cu un foc acolo dar cum il faci? Ce ai vazut in filme probabil sunt efecte speciale.

| chakas a răspuns:

Apa ingheata la 0 grade afara e -50 asa ca e mai bine in iglu