| GoBackInFuture a întrebat:

Sper sa ma puteti ajuta big grin Deci, sunt nelamurit, cum te poti transfera de la un liceu la altul? Stiu ca se poate din al 2-lea semestru, dar cum? Ce medie trebuie sa ai si la ce ca sa te muti de la un liceu la altul? Care sunt procedurile? De exemplu, media mea, trebuie sa fie mai mare decat media cui din celalalt liceu? P.S. Stiu ca trebuie sa am aprobare de la ambii directori pentru transfer. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| Anton_Elisa_Andreea_1993 a răspuns:

Buna...
Din cate stiu eu daca vrei sa te transferi de la un liceu la altul intereseaza-te care a fost ultima medie cu care s-a intrat la acel liceu si vezi daca te incadrezi. E important si cate locuri sunt libere.

Daca vrei neaparat sa te transferi fa-o din timp (cel mai bine e imediat ce sa termina sem I) ca apoi sa nu se ocupe locurile la liceul si profilul la care vrei tu. bafta! happy

1 răspuns:
| AddXf a răspuns:

Poti sa te transferi cand vrei. iar despre acele acte trebuie sa vorbeasca parintii tai cu cei de la secretariat sau directorul. media trebuie sa o ai ca la admiterea lka liceu in a 9-a ( asa cred ). cred ca se pune cea di a 8-a daca nu ai facut primul semestru.bafta.daca merit fundsa, o astept laughing