| toatenumelepecareleamincercateurauluate1 a întrebat:

Sunt nou aici! Cum e sa te muti la o scoala noua? La ce sa ma astept?
Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Lica_Ema_2001 a răspuns:

Păi dacă e un liceu bun, colegii noi o să încerce să intre în vorbă cu tine, să legați prietenii, e normal.
Te adaugă pe grupul clasei, o să vezi că sunt multe lucruri diferite față de fosta clasă. Și colegii sunt altfel. Sunt multe + uri și - uri. Uneori toată școala, și când spun asta mă refer la toți elevii, au niște însușiri comune, iar când schimbi școala, vei observa că tot liceul are ceva în comun. Asta pentru că profesorii vă modelează într un fel caracterul.