| PussicatDolls a întrebat:

love struck Buna Dimineata!
As vrea sa va cer o parere happy
Daca cineva vrea sa fie arhitect trebuie neaparat sa mearga pe profil Matematica`Informatica? love struck
Ce este mai frumos : Jurnalismul sau Arhitectura. Argumentati. love struck
Mersi pentru raspuns! happy

2 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

Ca sa faci arhitectura nu trebuie neaparat sa mergi la mate-info, pentru ca sunt necesare doar elemente de baza, nu o sa faci formule, demonstratii sau mai stiu eu ce minuni.
Mie, personal, imi place mult mai mult jurnalismul, pentru ca imi place sa socializez, sa vorbesc cu oamenii, sa scriu, sa citesc, sa merg la evenimente, sunt curioasa si muncitoare, dar nu stiu exact daca mi se potriveste.La fel ca si in cazul tau, de altfel.Fa ce-ti place, oricum cred ca mai ai ceva ani pana la facultate.Sa nu lasi pe nimeni sa-ti spuna ce sa faci si sa stii ca orice decizie vei lua va fi buna.
Succes!happy

| sufletsel a răspuns:

Eu sunt la profilul mate matica informatica si de la profilul asta poti fi ce doresti insa mai exista si licee cu profil special numit arhitectura ca de exemplu dinu lipati din pitesti.are profil de arhitectura daca stai prin apropierea pitestiului poti merge acolo. sper ca te-am ajutat! funda?