| Holocause a întrebat:

Hey.Verisoara mea de 11 ani crede in tot felul de chesti ciudate gen zane ca si TinkerBelle puteti sa incercati sa i spuneti parerea voastra ca poate asa nu o sa mai vorbeasca doar despre zane happy
Dau fundita

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

E copil încă, fi fericită că nu vorbeşte despre altceva. Nu ai să o convingi tu să nu se mai gândească la lucrurile respective, obsesia asta îi va trece încet pe măsură ce va găsi alte lucruri mai interesante. Stai liniştită. Baftă!

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Are 11 ani. E NORMAL să gândească asemeni unui copil pentru că ESTE un copil.
Sfat? Las-o-n pace şi nu-i grăbi tu maturizarea că o să aibă timp.
Salut.

| florilaleletrandafiri a răspuns:

Wow, ar trebui sa-i explici ca sunt dor desene, ceva de genul iluzie si sa-i explici ca nimeni nu a vazut vreodata zane si nu sunt reale.Ar trebuii sa-si puna cateva intrebari despre aceste "zane" de unde vin si ce fac? spune-i ca nu exista magie, daca ar exista ne-am puta teleporta si alte din astepa... sper ca ti-am fost de ajutorwave

| ByaBya_9546 a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa ii explici ca sunt desene!

| fairy05 a răspuns:

Zanele exista! "spune-i ca nu exista magie, daca ar exista ne-am puta teleporta si alte din astepa... sper ca ti-am fost de ajutor"
Exista magie peste tot, ideea e ca tu sa fi suficient de dezvoltat psihic, mental si spiritual( acestea merg mana in mana) pentru a vedea ceea ce oamenii "obisnuiti" nu pot percepe pentru ca se raporteaza doar la procesele psihice senzoriale pe care le detin.
Lumea e mult mai mult de atat, Universul intreg este mult mai mult de atat. Iar in general copiii daca nu au fost corupti de ceilalti, gen cum vrei tu sa faci cu verisoara ta, au abilitatile psihice si intuitive foarte dezvoltate, astfel ca ei pot percepe fiinte care sunt intr-o alta dimensiune decat cea a oamenilor, respectiv 3D