| Sheisshe a întrebat:

Hey! Vreau niste formule chimice cu denumire stintifica si populara...gen-(NH4)2CO3-este carbinat de amoniu, praf de copt

11 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Daca ai scrie denumirea populara pe google, cu siguranta ai gasi si formula si denumirea stiintifica. dar dupa ce ca esti prost (sa spun asa pe direct...chiar esti daca vi cu o astfel de intrebare idioata), mai esti si lenes tongue

| Sheisshe explică (pentru akka4):

Si tu ai nasu` mare.Bine ca sunt eu proasta si tu esti destept tare, bravo, du-te sa faci bani pe centuratongue.Si am cautat ba boule dar nu am gasit.dar decat sa ajuti, vad ca tu freci menta si te dai mare ca esti prost.Bravo ce sa zic esti bun...nu ma pot compara cu cretinismul tau de borat.
O zi buna, fraiere

| akka4 a răspuns (pentru Sheisshe):

Tarfulita mica, nu pot merge in locul tau pe centura (acolo esti ca la tine acasa)winking
dar pentru cultura ta generala, eu fac banii folosind capul (ceea ce tu nu ai).
asa ca vezi de prostia si incultura ta in continuare; SARACIOOOO!

| Sheisshe explică (pentru akka4):

Cred ca mama ta e mandra de tinerolling on the floorHAi fugi tare ca eu la 12 ani sunt tarfa oh go on Hai jet cioara dracul, du-te sa manci iarba tongue Si nu mergi in locul meu, ci in locul mamicii tale :*
O zi faina :*

| akka4 a răspuns (pentru Sheisshe):

La ce limbaj folosesti, nu numai ca esti o tarfulita... esti chiar una cu experientawinking pacat de aia 12 ani laughing ii ai degeaba crede-ma.
si sa te convingi ca nu sunt "cioara" hai sa ne intalnim sa imi bag putin p··a in astia 12 anisori ai tai de nimfomana penalawinking
Copil creat din laba trista ce esti tu

| Sheisshe explică (pentru akka4):

Ce bou esti ma;-j mama ta mai suge pe la colturi?smugca seara trecuta...ba tarfulita e mama ta si sor`ta vitrega si 12 ani ai tu,tongue.Eu nu ma cert pe net, asa ac stai in banca ta si taci!:*
bye bye >big grin

| akka4 a răspuns (pentru Sheisshe):

Auzi, nu te certi pe net laughing pai, avortonule, citeste comentariile si dupa poti spune ca nu te certi, tarfa mica...
ai descoperit si tu cuvinte vulgare si te crezi imparateasa, copil retardat ce esti tu.
sa o sugi tu cu mamicuta ta, atat mie cat si la toata comunitatea asta de avorton creat din laba ce esti.

| Sheisshe explică (pentru akka4):

Baaaaa fraiere, mars in mm de retard ca te crezi asa smecher pe net, dar face to face pariu ca ti se taie plwinking! In gtm de bulangiu, sa ma sugi si tu si mamicuta ta :*

| 23partyboy a răspuns:

H2o apa
h2o2 apa oxigenata
ch3cooh acid acetic(dizolvat cu apa este otet)
nacl clorura de natriu sare de bucatarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NH3-amoniac
ANO3-Piatra iadului
O3-Ozon
H2O-Apa
H2O2-Apa Oxigenata
Apa grea este apă care conține în proporție mult mai mare decât cea normală izotopul deuteriu al hidrogenului sub forma D2O (²H2O), (folosita la centrale nucleare pentru racire)
Sper ca am fost de ajutor si nu sunt sigur 100% la apa grea

| DanExtrem99 a răspuns:

Http://www.google.ro/......Http?/url Sper sa-ti fie de folos :)