| ralucamik a întrebat:

Heya! Am cam uitat cum se rezolva problemele de clasa a-8-a...imi zice si mie cineva ce masura are unchiul RLT in cubul ALGORITM si cum l-ati aflat?

Răspuns Câştigător
| kingofdice66 a răspuns:

60 de grade, descarca de aici, am facut problema special pentru tine:
http://www.adrive.com/public/7TcKkm.html
Formeaza un triunghi echilateral, triunghiul echilateral are toate laturile egale si toate unghiurile de 60 de grade.
Si sa ma anunti daca ai descarcat-o si te-ai lamurit despre ce este vorba!

1 răspuns: