| EmiliaSd88 a întrebat:

Heyy TPU, cam ce salariu ar trebui sa aiba o familie pentru a-si trimite copilul la facultate, de exemplu in Marea Britanie? (In lei daca se poate) funda!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Taxele de scolarizare in UK incepe de la 5-6.000 euro si ajung si pana la 10.000 euro pe an, depinde. Pe langa asta mai e nevoie sa te si intretii acolo asta mai inseama vreo 10000 euro pe an.

Facand o medie inseamna o cheltuiala de vreo 2000 euro pe luna daca mai pui si drumul spre casa si timp liber samd.

Asadar parintii tai trebuie sa isi permita sa cheltuie macar vreo 2000 euro pe luna doar cu studiile tale

| mentholinks a răspuns:

Vreo 150 de milioane pe luna.