| Str3n6arizza a întrebat:

Hi TPU! :* La BAC Informatica Intensiv, Subiectul I, ex 2 d) se cere "scrieti un algoritm corespunzator celui dat".
Dilema mea: Algoritmul dat de ei la 2a), scris pe varianta de bac, sau echivalentul celui facut de mine la 2c)?

Ce inseamna "dat". Sau "dat de catre cine"?

2 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Cel dat de ei.
Faza e ca trebuie sa fie ECHIVALENT, nu ASEMANATOR. Subiectul acesta, care a fost dat la bac-ul trecut, era imposibil de facut daca te foloseai partial de codul dat de ei. Trebuia facut/gandit de la zero, ca sa iti iasa.
Importat e sa afiseze/faca acelasi lucru ca codul dat de ei.
Zic asta pentru ca din toate variantele care le-am vazut pana acum, te puteai folosi partial de codul dat de ei, si rezolvai problema destul de usor.

| MissBeer a răspuns:

Cel dat de ei. Din cate stiu eu, ei iti dau un program c/c++, iar tu la punctul d) trebuie sa faci algoritmul.