| anonim_4396 a întrebat:

Hi TPU!
maine am olimpiada la romana...
cum ma pot pregati?

P. S.-sunt intr-a V-a

Răspuns Câştigător
| yssaa a răspuns:

Si eu o am tot maine si iti recomand sa-ti iei caietele de la inceputul anului si sa iti repeti tot pentru. ca testele sunt facute de profi si o sa fie din ce ati lucrat.big grin

| GabiiHaș a răspuns (pentru yssaa):

Iza,ziua ta norocoasa.ai funda.

97 DE PUNCTE! /m\

10 răspunsuri:
| Danyelusha a răspuns:

Buna!
Pai, ca sa te pregatesti trebuie sa faci exerciti.
Uite aici :
http://www.didactic.ro/......lasa-a-v-a
http://www.didactic.ro/......ocala-2007 (dai click pe "Descarcati fisierul")
http://www.didactic.ro/......lasa-a-v-a
http://www.calificativ.ro/......17838.html
Sper ca ti-am fost de ajutor si succes la olimpiada!;)

| Abracadabraash a răspuns:

F execrciti, repeta tot ce ai facut in anul trecut [ adica 2011 cls a5a ]... gasesti si pe net subiecte pentru olimpiada :* succes

| Foarfeca a răspuns:

Pai intr-a v-a olimpiada este mai mult de literatura decat de gramatica. Eu iti sugerez sa citesti mult si sa faci compuneri pe cele mai ciudate teme happy. Succes. Si eu am la mate maine laughing

| cobritsA a răspuns:

Salut!
Trebuie sa repeti tot ce ati facut pana in momentul de fata!
Dar sa stii, programa de olimpiada nu este ca si programa de la clasa, pe care o faceti voi!
Bafta!

| SăȘtiCăMereu a răspuns:

Copiazalaughing)

| GabiiHaș a răspuns (pentru SăȘtiCăMereu):

Am incercat.era sa ma prinda.

| SăȘtiCăMereu a răspuns (pentru GabiiHaș):

O sa te invat eu pe privatwinkingbaga stefi_02_3d si povestim acolo daca vreiwinking

| Oanaa82 a răspuns:

Poti cauta pe internet subiectele de la olimpiada.Fa exercitii in genul care s-au dat anul trecut la clasa ta si repeta tot ce ai facut anul acesta la scoala.Succes maine:*

| Mary_Maria_1994 a răspuns:

Intra si fa subiectele de pe evaluare in educatie si repeta din caiet tot ce ai invatat pana acum.
P S am auzita ca vor fi exercitii cu verbe invata modurile si timpurile nepersonale. Sper ca ti-am fost de ajutor. Success la Olimpiada. Nu uita sa nu incerci sa termini repede verifica de doua ori