| maomao21 a întrebat:

Hiii! As vrea sa fac facultatea de geografie in paralel cu cea de istorie(asa am fost si sfatuita de catre profesori) ca sa devin profesoara. Intrebarea mea este daca as putea face fata, daca as putea face una fara frecventa si cum rezolv cu orele, cursurile care se suprapun, dar examenele? In momentul de fata ma aflu in cumpana, as vrea sa le fac pe amandoua + master, dar sa le fac separat ar insemna 10 ani, care ar fi cam mult...am mai cautat raspunsuri, unul zicea "cine alearga dupa doi iepuri, nu prinde niciunul", asta m-o lovit din plin...
Multumesc anticipat happy

3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Te poti inscrie la una din ele si in anul doi vezi daca te poti organiza si cu a doua facultate concomitent.
Mult succes,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să faci facultatea de istorie și să fi profesor de istorie, ori să faci facultatea de geografie și să fi profesor de geografie, dar nu amândouă.

| ioana748 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu de asemenea ai putea.happy