| Leea1234 a întrebat:

Http://www.monitorulexpres.ro/? mod=monitorulexpres&a=citeste&p=Monitorul%20Expres%20Mag azin&s_id=21285

voi ce credeti, asa va fi oare?
(vreau raspunsuri serioase, va rog!)

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu nu cred asta. De atatea ori s-au gasit diversi care, aducand ca dovada profetii de-ale lui Nostradamus, Biblii apocrife si texte medievale, au declarat sfarsitul lumii pe tot felul de date: 6/6/2006, 9/9/2009. Calendarul folosit acum este o chestie aleator aleasa, nu reprezinta niste date cosmice, e pur si simplu o intelegere intre oameni ca sa standaridizeze timpul si data sa fie constanta in intreaga lume. Asadar, nu poti lega datele astea de nici o profetie, fiindca ele sunt relative, aleatorii.

| antonius74 a răspuns:

Am mai tot dat articolul asta pentru a clarifica o data pentru totdeauna 21. 12. 2012:
http://codulluioreste.blogspot.com/......eauna.html

@paula. M
in 2007 a fost sfarsitul... sfarsitul vechii energii si venirea alteia. pentru mai multe informatii, scrie pe google Noua Energie sau citeste pe www.branc.ro

| PauLa.M a răspuns:

Stii ca prin 2007 trebuia sa fie sfarsitu lumii nu?
Suntem in 2009. nu mai crede prostiile astea. mie asa mi se par niste tampenii.

| oleee a răspuns:

Sfarsitul lumii il facem noi... fara sa ne dam seamahappy in fiecare zi din ce in ce mai multe accidente crime jafuri etc etc...nu mai este mult pana la un alt razoi...si acum cam toate tarile au bombe nucleare...ca de.se fabrica la fel ca si painea...