| Sisiwieuc9 a întrebat:

Https://www.edupedu.ro/......ile-gandi/
Deci lăsați-mă sa înțeleg, asta vrea ca noi (elevii) sa lucram pe degeaba pentru a face ei profit? Nu este de ajuns ca elevii au teme și trebuie sa învețe pentru școală?
Ah și mai am o întrebare: dacă nunta respectiva se face în timpul vacantei, elevii vor trebui să-și schimbe planurile pentru nunta unor necunoscuți? =((

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se refera la scolile care pregatesc bucatari si chelneri, care pot face practica cu ocazia asta.
Nu are nici o treaba cu planurile mirilor si datele cand isi planifica ei nuntile!

| Sisiwieuc9 explică (pentru Violleta2022):

Cred ca te referi la școlile profesionale care sunt după terminarea gimnaziului. Ala a spus "scolile", fără precizări și a spus ca elevii pot servi invitații de la nunta fără sa specifice ca i-ar ajuta pe elevi la cariera lor. De unde trag eu concluzia ca-i ia și pe aia de gimnaziu. Poate nu-i asa, dar nu e vina mea ca ala nu știe sa se exprime.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sisiwieuc9):

Ma refer la liceul economic care are profil de bucatari, turism, chelneri samd.
Nu m-am referit la postliceala de meserii si nici la copuilasii mici de gimnaziu care nu au profile de acest fel.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am lucrat vara în timpul liceulul și nu am pățit nimic. Așa că sunt de acord.

| Sisiwieuc9 explică (pentru sadrian46):

Dacă tu vrei sa muncești pe gratis e fix alegerea ta, dar nu obliga "20 de tineri" sa facă treaba asta.