| lovecats123 a întrebat:

Ieri am vazut lista cu numele colegilor mei de la liceu.O sa fiu a9-b la stiinte.Insa mi-am dat seama ca in celalalta clasa de stiinte(sunt 2:A SI b) au fost alesi copii mai buni cu medii mai mari si banuiesc ca acea clasa o sa fie laudata de toti profesorii.Deja am vorbit cu colegii mei de la liceu si am realizat cat de distrati sunt si ca nu o sa aiba chef de scoala.Intrebarea mea e daca pot sa ma mut in cealalta clasa de a9-a?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu zic sa astepti primul semestru si sa faci o comparatie intre clase si profesori. Eventual sa te imprietenesti si cu cineva de la cealalta clasa ca sa afli aceste diferente. Apoi, daca nu-ti convine din semestrul 2 te poti muta din cate stiu. Iti rogi parintii sa faca o cerere la secretariat si-ti vor zice acolo daca poti si de ce este nevoie.

| peperonies a răspuns:

Ce relevanta are ce fac ceilalti colegi? de aia nu poti tu sa inveti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repartizarea se face după medie, surpriză.
Cel mai repede te poți muta din al doilea semestru și dacă îndeplinești niște condiții.

Ca fapt divers, la fel te pot lăuda și doar pe tine, nu pe toată clasa. Și dacă acesta e scopul tău, cred că te-ai simți mai bine decât să fii doar "un anonim bun dintr-o clasă bună".